fbpx

Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn? Oto 7 sprawdzonych metod

Czy Ty także zastanawiasz się jak zwiększyć zasięg na LinkedIn? Chciałbyś by więcej osób oglądało Twoje publikacje? Jeżeli choćby raz coś opublikowałeś, to z pewnością wiesz ile czasu zajmuje, zebranie materiałów, przygotowanie treści lub znalezienie odpowiedniego zdjęcia. A później? Ogólny rezultat zasięgu mógł być taki sobie. Otóż musisz widzieć, że są pewne elementy, które wpływają bardzo pozytywnie zarówno na zasięg posta na LinkedIn, jak i na to jak je widzi algorytm LinkedIn. Właśnie w tym materiale chciałbym powiedzieć o siedmiu takich elementach, które warto teraz przedstawić.f

Spis treści

Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn?

W tym artykule opisałem bardzo dokłądnie 7 metod, które pozytywnie wpłyną na zasięg Twoich publikacji na platformie LinkedIn.

 • Stoper scrolowania
 • Długa treść postu
 • Używanie hasztagów
 • Oznaczanie znajomych
 • CTA bez reklamy
 • Stopka pod postem
 • Angażowanie się w Dyskusje

Dzięki nim algorytm LinkedIn zapała ognistym uczuciem do twoich treści, a ty będziesz mógł cieszyć się większymi zasięgami. Jeżeli więc jesteś gotów na wielką oglądalność, to bardzo serdecznie zapraszam do tego materiału. To co? Zaczynamy.

Stoper scrolowania

Według statystyk użytkownicy wchodząc na LinkedIn przeglądają średnio 16 postów. Twoim zadaniem jest więc sprawić, by Twoja treść zatrzymała ich uwagę. Kluczowe są tu pierwsze trzy linijki Twojego tekstu. Musisz więc stanąć na wyżynach swoich umiejętności copywiterskich. Te ok 180 znaków musi przekonać odbiorcę to kliknięcia „zobacz więcej”. 

Nie możesz zapomnieć, że Powstrzymać kogoś przed dalszym scrollowaniem może także obrazek. On także powinien być na tyle angażujący i prowokujący, by ktoś chciał się u Ciebie zatrzymać. Podsumowując, jak zwiększyć zasięg na LinkedIn? Przepisem są pierwsze trzy linijki tekstu i przyciągająca uwagę grafika.   

jak zwiększyć zasięg postów na LinkedIn

Długa treść postu

Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn jeszcze skuteczniej?  Z pewnością krótka treść nam w tym nie pomoże. Miałki przekaz i brak merytoryki jedynie zrażeni czytelników. Tak wiec Twoja treść powinna zawierać od 1200 do 1500 znaków. Można powiedzieć, że właśnie takie posty są uznawane na LinkedIn za merytoryczne. Mówimy o około 15 – 20 linijkach tekstu, w których możesz przekazać bardzo cenną wiedzę swoim odbiorcą.

Używaj hasztagów (#)

Kolejnym elementem są hasztagi. Twój tekst powinien zawierać od 3 do 5 hashtag’ów. Najlepiej by hasztagi miały dosyć dużą liczbę obserwatorów. Oprócz tych ogólnie znanych hasztagów warto zawsze w poście także dodać jeden swój, zupełnie unikalny, który pozwoli wyszukać tylko nasze treści. Ja stosuję hasztag #linkedindlafirm. To jednak nie koniec odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć zasięg na LinkedIn bo hasztagi mają wpływ na jeszcze jeden ważny element – sieć kontaktów. O tym poniżej. 

 

Hasztagi a sieć kontaktów

Hasztagi pomagają Ci budować sieć kontaktów. Dzięki nim osoby zainteresowane tematyką, którą poruszasz mogą znaleźć Cie pomimo braku wspólnych kontaktów. Jeżeli ktoś obserwuje dany hasztag, a Ty często się na nim pojawiasz, to w naturalny sposób do niego dotrzesz. 

Jeżeli Twoja treść będzie mocno angażująca to jest duże prawdopodobieństwo, że zdobędziesz w ten sposób nowych obserwatorów a może nawet klientów. Hasztagi są więc świetną metodą, by zwiększyć zasięg posta na LinkedIn

Oznaczaj znajomych

Następnym krokiem do sukcesu „Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn?” jest Oznaczanie Ludzi. Ale uwaga, musisz to robić rozsądnie. Zapewniam, że nikt nie lubi być oznaczanym na postach, z którymi nie ma wiele wspólnego.

Wybierz więc odpowiednie osoby i je oznacz. Dostaną oni natychmiast powiadomienie o oznaczeniu i z dużym prawdopodobieństwem zaangażują się w Twoje treści – skomentują, udostępnią, zareagują, a to na pewno pozytywnie wpłynie na zasięg Twojego posta na LinkedIn.

jak zwiększyć wyświetlenia na LinkedIn

CTA bez reklamy

Bardzo często obserwuję, że w postach wstawiana jest ostra reklama. Z mojego doświadczenie wynika, że osoby obserwujące Twoje posty doskonale znają Twoją ofertę. Jeżeli w osiemdziesięciu procentach komunikacji będziesz dawał merytoryczną treść i rozwiązywał konkretne problemy Twojej grupy docelowej, to nie musisz wstawać aż tak jaskrawych reklam.

Miękkie CTA

Oczywiście warto jest wstawić wezwanie do działania, jednak może być w zupełnie innej formie, np.:

 • subskrybuj ten kanał,
 • obserwuj hasztag” np. u mnie: #linkedindlafirm
 • kliknij dzwoneczek a otrzymasz powiadomienia o wszystkich publikacjach

Są to bardziej miękkie wezwania do działania, a ich efekty odpowiadają na pytanie jak zwiększyć zasięg na LinkedIn. Obejdziesz się więc bez nachalnego i drażniącego na dłuższą metę tonu. Zostawiając wybór po stornie odbiorcy.

Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn

Stopka pod postem

Następnym punktem programu jest stopka. Może zostać dodana do posta podobnie jak do email i wcale nie musi być specjalnie skomplikowana. Co możesz w niej zamieścić:

 • przedstaw się,
 • napis czym się zajmujesz
 • poproś o subskrybowanie profilu
 • zaproś do pobrania darmowego materiału
 • zostaw kontakt do siebie
 • itp. 

Jeśli chcesz to możesz wejść na mój profil i zobaczyć aktualną stopkę pod ostatnimi postami. Uważam, że taka stopka powinna być stałym elementem Twoich postów. Stosowana systematycznie znacznie zwiększy Twoje zasięgi posta na LinkedIn.

Angażuj się w dyskusje

Zauważyłem, że często osoby po opublikowaniu posta od natychmiast odchodzą od komputera. Jakby nie byli zainteresowani co dalej może się tam wydarzyć. Są nieobecni. Jak zwiększyć zasięg na LinkedIn, to warto zostać przy swoim opublikowanym poście przez przynajmniej pierwsze 15 minut i zaangażować się w dyskusję. Rosnąca ilość komentarzy z pewnością pomogą w zwiększeniu ruchu na LinkedIn i zasięgach. Odpowiadaj na pytania, sam zadawaj pytania, proś o doprecyzowanie, staraj się by dyskusja się ciągła, wzrastała. Żywa dyskusja jest twoim sprzymierzeńcem, zwiększając popularność głównego postu.

jak zwiększyć zasięg posta na LinkedIn

Podsumowanie

Przeszliśmy przez listę 7 bardzo ważnych elementów, które warto stosować w komunikacji na LinkedIn by zwiększyć zasięg posta na LinkedIn. Bardzo mi miło, że doczytałeś tą treść do końca, a teraz czas by wdrożyć ją w życie. Jeżeli masz jakieś pytania to kliknij poniżej i umów się na bezpłatną konsultację. Podczas rozmowy chętnie poznam Twoje cele i mówię możliwe rozwiązania.

Jeżeli uznałeś, że ta treść jest wartościowa to podziel się nią z odpowiednimi osobami. Udostępnij, poleć. Z góry dzięki i do zobaczenia. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments